На Прикарпатті є унікальне село, де мешкає лише троє людей. ФОТО

Вимирати село почало десь 20 років тому, розповідають мешканці.
Вимирати село почало десь 20 років тому, розповідають мешканці.

У Галицькому районі є невеличке село, де мешкає лише троє людей. Там немає вулиць, криниць біля хат, як і нема вже самих обійсть, бо позаростали хащами. Проте є унікальне озерце, через яке й пішла назва села.

Вода в ньому цілий рік однакової температури, а ще має якийсь магічний бірюзовий колір. Озерце так і називають – «Бірюзове Око», пише Ратуша з посиланням на Репортер.

ДО ТЕМИ: В історичному середмісті Франківська встановлять три криниці з питною водою. ФОТО

Село Озерце розташоване за 30 км від Галича. Туди вже давно не їздить жоден громадський транспорт. До роздоріжжя можна доїхати старим автобусом за маршрутом «Івано-Франківськ — Кінчаки».

Нині Озерце — це швидше хутір, ніж село. Постійно тут живуть лише три людини, а решта час від часу приїжджає, як на дачу. Раніше в селі було все: школа, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека, магазин. Нині це все позаростало й поруйнувалось. А вимирати село почало десь 20 років тому, – йдеться у повідомленні.

ДО ТЕМИ: Скільки вартує тиждень відпустки для сім’ї в Яремче

Церкву закрили не так давно, розповіли мешканці. Священник приїздить з сусіднього села лише на дуже великі свята. Храм стоїть на горі. Туди ведуть порослі мохом сходи, крізь ялинкову алею. Біля церкви є дзвіниця, яка вже трохи похилена. Дзвони датовані 1925 роком. Навколо все покошено, прибрано.

Вулиць у селі немає. Усі хати стоять попри потічок. Та взагалі нема криниць, бо воду люди беруть саме з цього потічка. Її п’ють, варять на ній їсти. Кажуть, вода там дуже чиста і навіть корисна. Вона йде з озера, а воно наповнюється з підземних джерел.

Нема нікого, ніхто не йде – село вимерло. А колись хата на хаті, хата на хаті. Пройшли роки і всьо забрали. Тут навпроти Лагниха жила. Мала шестеро синів. Всі пороз’їздилися, ніхто не навідується. Хата паде, – розповіла мешканка села 87-річна пані Марія .

ДО ТЕМИ: У Карпатах знайшли збитий італійський винищувач Другої світової. ВІДЕО 

В іншому куті села, його ще називають Суходіл, і розташована головна тутешня родзинка — озеро. Місцеві називають його Вікном. Воно зовсім невеличке, в діаметрі — 12 метрів.

Його глибина, кажуть селяни, — 15 метрів. Купатися в озерці не можна, бо вода дуже холодна. Цілий рік — не більше восьми градусів. Взимку озеро не замерзає. 

Минулого року тут зробили відпочинкову зону. Розчистили територію, облагородили. Побудували різні місточки, переходи, альтанки з мангалами. Сюди часто приїжджають на відпочинок цілими сім’ями й компаніями. Територію утримують з благодійних внесків, які збирають з кожного дорослого, а це 15 гривень. Принаймні так пише на оголошенні при вході.

А ще цього року в селі започаткували фестиваль усної оповіді «Озерце». Поруч озера, біля ватри, розповідали різні історії, співали.

Організовували його письменники Левко Довган та Юрій Анд­рухович. Обіцяють, що він буде традиційним і заманить до села більше людей.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм