Більше сотні франківців зібралися на акцію у підтримку Сергія Стерненка. ФОТО/ВІДЕО

В Івано-Франківську на площі перед адмінбудинком відбулася акція на підтримку Сергія Стерненка “Сьогодні його, а завтра – усіх нас”.

Як повідомляють з місця події кореспонденти Суспільного Карпати, на акцію зібралося близько двох сотень людей.

У руках вони тримають плакати та вигукують: “Стерненку волю!”.

Серед учасників акції – франківець Олег Саїк. Чоловік розповідає, що прийшов, бо йому не байдуже.

“Сергій Стерненко – наш ровесник, який відстоював свої права. А тепер велика ймовірність, що буде відбувати покарання за те, що в цивілізованій країні вважають подвигом. І знову ж таки вкрай дивна ситуація, коли людину починають судити за вбивсто, а посадити хочуть за викрадення людини. Я дуже сподіваюся, що найближчим часом буде подана апеляція”, – каже Олег Саїк.

На запитання, наскільки дієві такі акції, франківець відповів так: “Вони є великим позитивом, тому що це — суспільний тиск, а тиск громадськості дає або не дає результат. Якщо тиск дасть результат, то буде зрушення у цій справі, якщо ні — буде громадське обурення, воно накопичується і може знову вибухнути. Я сподіваюся, що справу Стерненка переглянуть”.

Ще один учасник акції франківець Юрій Якубовський каже, прийшов бо обурений перебігом цієї справи: “Після двох Майданів та після війни в нас досі відбуваються політичні переслідування. Ми нещодавно відзначали річницю Небесної Сотні. От в мене питання: “За що вони загинули?”.

За словами співорганізаторки акції Катерини Балашової, люди збиралися через соціальні мережі.

“Я дуже давно стежу за справою Стерненка. Мене обурює наша судова система, провалена судова реформа, поліцейське свавілля. В цій справі, як і в справі Гандзюк, замішані поліцейські і це доведено. Досі не сидять та не вивезені з України проросійські колаборанти такі як Медведчук, Труханов. Їм тут не місце”, – каже Катерина Балашова.

Підтримати Сергія Стерненка вийшли люди у багатьох обласних центрах України.

Що відомо

23-го лютого Приморський районний суд Одеси ув’язнив на сім років та три місяці ексочільника одеського осередку “Правого сектору” Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука. Також суд вирішив конфіскуватиполовину майна, яке належить засудженим.

Після оголошення вироку люди блокували автівки поліції, під судом сталися сутички.

Цю справу розглядали протягом майже п’яти років. Стерненку та Демчуку інкримінували викрадення тодішнього депутата однієї з районних рад Одеської області Сергія Щербича та розбійний напад на нього. Також в цій справі ексочільнику одеського “Правого сектору” закидали незаконне зберігання зброї.

Натомість обвинувачені називають справу сфабрикованою та побудованою “виключно на заяві Щербича”. За версією Стерненка, у 2015-му році до нього з обшуками прийшли правоохоронці, після чого “з мішком на голові вивезли до відділення”. Того ж дня громадського діяча взяли під варту. Пізніше Стерненко вийшов під заставу. Щодо зберігання зброї, Стерненко заявляє, що добровільно видав поліції пневматичний пістолет, колекційний ніж та шумовий пістолет. Утім останній експерти начебто визнали вогнепальною зброєю.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм