Більше сотні тисяч прикарпатських домогосподарств отримують субсидію. ФОТО/ВІДЕО

Понад 103 тисячі прикарпатських домогосподарств отримують субсидію від держави на оплату комунальних послуг. З них 13,5 тисяч – це іванофранківці.

Про це розповіла начальниця відділу соціальних допомог та розгляду звернень громадян департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА Галина Шкляр, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

У 2021-му році отримати субсидію можуть прикарпатці, які зверталися за допомогою з часткового безробіття під час карантину. За умови подання всіх документів термін оформлення державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг триває десять днів, не зважаючи на локдаун.

Франківка Наталія Шуминець заплатила за газ і його доставку майже одну тисячу двісті гривень за місяць. До цього часу субсидію не мала, бо чоловік був підприємцем.

Зараз він помер, тому я оформляю. Не вистачає доходів, – розповідає Наталія Шуминець.

Володимир Школяр оформляє субсидію третій рік поспіль на підставі проблем зі здоров’ям. Розповідає, що автоматично субсидію не продовжили, бо не приніс вчасно одну довідку:

Я хворий, не можу працювати – порушення опорно-рухового апарату. Нервова система зрушена сильно.

Право на субсидію також мають студенти. Андрій Гадомський навчається у медичному університеті. Сьогодні також прийшов оформляти субсидію:

Я студент, навчаюся, наразі ніде не працюю. Я не маю змоги повністю все оплачувати.

У локдаун прийом заяв на отримання субсидій не скасували. Можна прийти оформити заяву особисто або зробити це онлайн. Серед основних змін призначення субсидії – такі.

Начальниця відділу соціальних допомог та розгляду звернень громадян департаменту соціальної політики ОДА Галина Шкляр каже, що ці зміни стосуватимуться тільки тих людей, які будуть звертатися із новими заявами і деклараціями:

Ті отримувачі субсидій, які уже перебувають у системі отримання, призначення субсидій, – їх ці зміни не стосуватимуться. Якщо тарифи піднімаються, то наші управління соціального захисту населення автоматично здійснюють перерахунок тим людям, яким вже субсидія розрахована.

Перелік документів, які потрібно надати для отримання субсидії, не змінився.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм