Бурштинське водосховище почали очищувати від водоростей та намулу. ФОТО

На водосховищі енергохолдингу “ДТЕК” Бурштинської ТЕС працюватиме 26 метровий земснаряд потужністю 1200 м3.

Бригада енергетиків, які пройшли навчання для роботи з ним, уже склали конструкцію та проводять перші випробування обладнання, пише Ратуша з посиланням на ДТЕК.

За словами енергетиків, розмив берегів, нанесення піску і глини грунтовими водами, донні відкладення і мул – справжнє лихо для водойм. Всі ці негативні чинники спричиняють замулювання, розповсюдження шкідливих водоростей, підвищення температури води. Особливої шкоди такі процеси завдають рибі.

Через те, що вода поступово замулюється – зменшується її насичення киснем від природних рослинних джерел. Це сприяє розповсюдженню шкідливої рослинності, такої як синьо-зелені водорості. Що може стати причиною загибелі всього живого у водоймі.  Дана проблема актуальна не лише для нашого водосховища, а й для багатьох озер, ставків та річок, – розповів начальник відділу екології ДТЕК Бурштинської ТЕС Петро Савка.

ДО ТЕМИ: Через Бурштинську ТЕС Івано-Франківщина увійшла до трійки найзабрудненіших областей України

Запобігти замуленню водосховища в Бурштині енергетикам тепер допомагатиме земснаряд, який нещодавно запустили в роботу. Це технічне судно, оснащене потужним насосом для очистки грунту від мулу під водою.

Земснаряд на Бурштинському водосховищі виконуватиме очистку водойми від мулу. Потужним грунтовим насосом він вийматиме відкладення із дна. Для цього спочатку розпушуватиме грунт спеціальною фрезою і засмоктуватиме його струменем води. Потім ця маса подаватиметься у всмоктуючу трубу. Далі, через насос, під тиском, потраплятиме в напірний трубопровід. Проходячи довгим пульпопроводом, який тягнеться від земснаряда до берега, мул із дна водойми виливатиметься у спеціально відведене місце, де він висихатиме і знову перетворюватиметься у свої грунту. Земснаряд очищатиме водосховище від шкідливих відкладень без осушення водойми, а значить, флорі і фауні нічого не загрожуватиме, – зазначив начальник служби механіка ДТЕК Бурштинської ТЕС Любомир Дмитерко.

ДО ТЕМИ: На Бурштинській ТЕС черга до водойми. ФОТО

Насос земснаряду має потужність 1200 метрів кубічних. Якщо врахувати, що у Бурштинському водосховищі близько 50 мільйонів метрів кубічних води, то за п’ять років цілодобової роботи пристрій зможе пропустити через себе всю воду і повністю очистити водойму від шкідливого мулу.  

Бурштинське водосховище входить до водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарські угіддя). Тож його очистка земснарядом є вагомим внеском у збереження екології не лише України, а і всього світу, – додали у повідомленні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм