Будинок для сиріт на Тлумаччині під загрозою існування: Казначейство відмовилося повертати кошти. ФОТО

На сьогодні фінансування відбувається виключно благодійними коштами.
На сьогодні фінансування відбувається виключно благодійними коштами.

Торік в селищі Обертин, що на Тлумаччині, облаштували «Оселю Віри, Надії та Любові» – унікальний в Україні будиночок підтриманого проживання для повнолітніх сиріт з інвалідністю, які досі жили тільки в інтернатах.

Бюджетні гроші для закладу передбачені, але держказначейство відмовляється повертати кошти за його утримання.

Про це повідомляє Будиночок сиріт з інвалідністю “Оселя Віри, Надії та Любові” на своїй сторінці у Facebook, інформує Ратуша.

Йдеться про немалу суму, котра набігла за чотири місяці. Справу розглядатимуть у суді.

«Основне завдання «Оселі» – покласти край нелюдському існуванню сиріт з інвалідністю в інтернатах та створити для них життєве середовище з новими можливостями, де вони будуть не лише потребуючими, але й потрібними. Ці сироти можуть не просто споживати бюджетні кошти, але й щось віддавати навзаєм» – пояснює керівник БО «Українська благодійницька мережа» Василь Футерко.

На сьогодні фінансування відбувається виключно благодійними коштами, які передбачалися на розширення сиротинця. Обґрунтованих причин, через які платежі не проводяться, казначейство наразі офіційно не повідомило, хоча напередодні всі необхідні процедури були виконані. 

 «Структура без будь-яких конкретних пояснень відмовляє у проведенні платежів, обираючи причину відмови «інша причина». Через подання запиту ми намагалися з’ясувати оцю іншу причину, але без результату» – зазначає Футерко.

Заступниця директора Департаменту соцполітики Галина Сеник додала, що бюджетні кошти закладено на конкретну соцпослугу, а не на фінансування організації пана Футерка.

«Коли благодійна організація бере на себе зобов’язання надавати ту чи іншу послугу, то мусить найперше розраховувати на власні сили. Адже ситуація може скластися по-різному. «Оселя» не є комунальним закладом.Тому її керівник має розглядати різні шляхи фінансування», – коментує чиновниця.

Також, заступниця директора зазначає, що у практиці ще не стикалася з таким спірним випадком, оскільки обласний департамент соцполітики – перший в Україні, котрий фінансує послугу підтриманого проживання.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм