Без магазинів, шкіл та ФАПів: як живуть люди у високогірному селі на Прикарпатті. ФОТО/ВІДЕО

Без магазинів, шкіл та ФАПів живуть люди у селі Соколовиця Надвірнянського району, що на Прикарпатті.

Це високогірне село зараз налічує приблизно 50 селян, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Соколовиця розташована за вісім кілометрів від сусіднього села Пасічна. Їхати сюди потрібно вузькою гірською дорогою поміж лісу. При в’їзді у село – старі напівзруйновані дерев’яні будинки.

ДО ТЕМИ: Другий в Європі: в Микуличині біля сільських хат росте 250-літній ялицевий праліс. ФОТО 

У селі є 17 хат, живуть люди в 11-ти із них. Більшість жителів – пенсіонери. Емілія Чупринюк розповідає, що проживає тут від свого народження.

Світло пропадає постійно, бо тут завжди вітер. Взимку дорогу замітає. Роботи тут нема. Отака проблема, так виживаємо. Переважно всі жителі села вдома сидять. Я їздила у Польщу, в Карпати. А зараз я знову вдома сиджу, бо сезону немає, – розповідає Емілія Чупринюк.

На окраїні села живе 75-річна Настя Тимчук. Замість брами та хвіртки біля її будинку – дві невеличкі ялинки. Жінка розповіла, що місцеві тут живуть з того, що самі вирощують. У селі навіть немає магазину:

Косимо траву, тримаємо худобу. Так і проживаємо. Пенсія у нас маленька. Не було нічого, ніякого транспорту. Ногами люди ходили по землі і їхали своїми ногами. Не можна було нічого дістати. Але тепер, коли є кар’єр, то вже машина може виїхати. Але це десь останні п’ять-шість років.

З подвір’я Насті Тимчук видніються інші дерев’яні будинки та кар’єр. Саме його власники, за словами жінки, зробили дорогу, якою зараз користуються місцеві.

ДО ТЕМИ: “Байки Бойка”: на Долинщині з’явиться кемпінгове містечко. ВІДЕО

Село Соколовиця входить до складу Пасічнянської ОТГ. Заступниця голови громади Ольга Ганиш каже, що частину жителів Солоковиці, коли біля села почав працювати кар’єр, відселили, а частина – залишилася.

Ми розуміємо, що зараз вони проживають у незручностях через те, що немає доїзду, навчального закладу, лікарні. Зараз ми не перейшли ще на прямі міжбюджетні відносини, тому грошей у нас додаткових немає для розвитку, але, сподіваємося, що з січня ми будемо мати більшу дохідну частину. Тоді ми зможемо вирішувати питання громади, в тому числі і тих жителів, що проживають у селі Соколовиця, – зазначила Ольга Ганиш.

Журналісти Суспільного вирішили дізнатися, скільки в Івано-Франківській області є сіл з населенням менш як 60 жителів. У відповіді на інформаційний запит Головне управління статистики в області повідомило, що на Прикарпатті є 28 таких сіл.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм