Без басейнів, розваг у ТРЦ і концертів: як в Україні планують посилити карантин

Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме посилити карантинні обмеження через поширення COVID-19: повністю заборонити масові заходи, закрити спорт-комплекси й басейни, у ТРЦ дозволити працювати виключно магазинам, закривати порушників карантину.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Україні Віктор Ляшко на брифінгу 5 листопада, пише Ратуша з посиланням на Українську Правду.

За його словами, додаткові карантинні обмеження стосуватимуться обмеження діяльності зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон у торгових центрах.

Ми хочемо, щоб працювали виключно магазини для того, щоб люди могли купити необхідні їм речі і щоб це не впливало на економіку нашої країни, – сказав Віктор Ляшко.

ДО ТЕМИ: Найбільший показник за всі часи: Руслан Марцінків про кількість хворих на COVID-19 у Франківську

Також планують заборонити проведення всіх масових культурних заходів, обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Заборонити діяльність суб’єктів господарювання, які не дотримуються протиепідемічних норм, що прописані в постанові Кабінету міністрів України. Це дозволить органам контролю застосовувати заходи адміністративного впливу і карати саме тих, хто порушує протиепідемічні норми, а ті, хто дотримуються – щоб могли працювати в умовах карантинних обмежень, – сказав Віктор Ляшко.

Заступник міністра охорони здоров’я додав, що у постанову внесуть рекомендацію суб’єктам господарювання впровадити окремий час для обслуговування  осіб старше 60 років, а саме з 10-ї до 12-ї години. За його словами, це не заборона людям похилого віку ходити в магазини чи аптеки в інший час, але МОЗ сподівається, що люди інших вікових груп не будуть в цей час відвідувати магазини й аптеки.

МОЗ також буде пропонувати, щоб у “червоній зоні” застосовували всі передбачені обмеження, без вибірковості, якщо на цій території понад 320 хворих на 100 000 населення і показник позитивних результатів 20% від усіх протестованих за останні 7 днів.

ДО ТЕМИ: “Ковідні” лікарні переповнені, люди лежать в їдальнях та коридорах”, — Руслан Марцінків. ВІДЕО

За словами Ляшка, зараз у цілому по Україні такий показник – 19%, але є регіони, де 42%.

При цьому, з огляду на європейську аналітику, МОЗ пропонує у “червоних зонах” працювати магазинам, але в термін із 7-ї до 8-ї вечора і щоб кількість відвідувачів була не більше ніж 1 на 20 кв м.

Також пропонується в “червоних зонах” дозволити працювати садочкам і школам з 1-го до 4-го класу, а з 5-го класу – відправляти на дистанційну освіту.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм