Американські науковці попереджають про небезпеку трьох нових штамів COVID-19

Американські лікарі та дослідники закликають населення не припиняти дотримуватись заходів захисту від коронавірусу, адже нові штами можуть нести особливу небезпеку.

Про це пише Ратуша з посиланням на Голос Америки.

За словами директорка американського Центру з контролю та запобігання захворювань Рошель Валенськи, якщо ці різновиди коронавірусу виявляться більш заразними й стійкими до вакцин, це може відкотити назад увесь поступ у боротьбі проти пандемії.

Зараз найбільшу увагу науковців привертають два штами, виявлені у Великій Британії та Південній Африці, але тривогу викликають й три нові штами, які виявили у Бразилії, Нью-Йорку та Каліфорнії.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті виявили перші випадки «британського» штаму коронавірусу

Мутація вірусу, яку вперше виявили у Бразилії й назвали P.1, вже зафіксована у шести американських штатах та Японії. Цей різновид підтвердили у багатьох людей, які вже видужали від коронавірусу, що підвишує занепокоєння про те, що цей штам може призводити до повторного зараження через його стійкість до антитіл.

Інший різновид коронавірусу B.1.526 знайшли спершу у Нью-Йорку та прилеглих штатах. Як і бразильська мутація, цей штам, підозрюють вчені, може виявитись більш стійким до певного курсу лікування й вакцинації.

Каліфорнійський штам, що називають B.1.427 або B.1.429, за попередніми висновками, може призводити до підвищеного ризику серйозних ускладнень або смертності. Зокрема, із поширенням цього різновиду пов’язують складну ситуацію у відділеннях інтенсивної терапії штату, – йдеться у повідомленні.

Водночас дослідники кажуть, що навіть із такими мутаціями, що роблять вакцини менш ефективними, щеплення все одно продовжують бути надзвичайно важливими, адже надають певний рівень захисту.

Нагадаємо, в Україні від початку пандемії захворіло 1 406 800 громадян, 27 128 – померли.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм