«Аліса в Країні чудес» на вулицях Франківська: що це і де побачити?

Завдяки франківській галереї «Асортиментна кімната» у центрі Івано-Франківська з’явились цитати з культової книжки — «Аліса в Країні чудес», пише «Куфер» .

Що це за проєкт?

Ідея «вписати» уривки з книжки «Аліса в Країні чудес» належить франківській художниці Марії Русінкевич та кураторці галереї «Асортиментна кімната» Анні Потьомкіній.

Серія їхніх спільних робіт — це аркуші, на яких є уривки з книжки Льюїса Керрола та графічні ілюстрації. Анна працює над текстовою частиною проєкту, Марія — над візуальною.

При чому тут карантин?

Робота над проєктом почалась на самому початку карантину.

«Коли почався карантин, простір міста став таким незаповненим вакуумом, в якому з «живих» залишилися птахи (які повернулись в місто та чий спів наводив на думку про долюдські або постлюдські часи) та поліцейські патрулі.

Ця відсутність людського голосу та його ваги в місті заворожувала і турбувала. Нам захотілось наповнювати простір чимось, що змогло хоч і невербально, але комунікувати з його жителями», — пояснює співаторка проєкту Анна Потьомкіна.

Де їх можна побачити?

У різних помітних і не дуже куточках центру міста.

«Роботи ми залишаємо в міському просторі Івано-Франківська. Більшість локацій — не очевидні та дещо закриті від людського ока. Проте, якщо людина все-таки помічає роботу, складається відчуття «випадкової невипадковості» — якраз дуже в дусі «Аліси», — пояснює Анна Потьомкіна.

Навіщо це все?

За словами співаторки проєкту Анни Потьомкіної, ідея звернутись до Аліси виникла як іронія над абсурдністю того, що відбувалось і відбувається під час карантину. Це їхня з Марією Русінкевич мистецька спроба побудувати абсурд в квадраті.

«В книзі Аліса знаходиться в постійному тріпі, де вона пливе за течією, але водночас намагається не втратити себе в навколишньому абсурді. Ця філософія актуальна у будь-які часи, але в періоди пертурбацій відчувається ще більш гостро.

Водночас «Алісу» можна сприймати як «вброс» у цей хаос чогось щирого та безпосереднього. Когось можливо просто надихне перечитати книгу, і це теж прекрасно!».

І довго триватиме проєкт?

Наразі в середмісті розвісили лише частину постерів. Мисткині планують поступово розвішувати нові плакати.

«Вони висітимуть допоки місто матиме бажання з ними співіснувати, тобто поки хтось не здере», — каже Анна Потьомкіна.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм