“Автономний” Франківськ: у місті розробляють програму переходу на індивідуальне опалення. ВІДЕО

Івано-Франківськ поступово перейде на індивідуальне опалення. Принаймні таку ініціативу озвучив міський голова Руслан Марцінків.

За його словами місто щороку стикається з проблемами перед початком опалювального сезону, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

Зношені теплотраси і постійні пориви створюють клопоти як для мешканців, так і для комунальників. Тому в мерії зараз розробляють програму поступового переходу будинків на автономне опалення.

Для цього ми навіть створимо спеціальне управління, яке буде займатись виключно проблемою теплопостачання, водопостачання, дощовими колекторами і сміттям, – розповів Руслан Марцінків.

Запит на індивідуальне опалення у місті є. Тільки цього року спеціальна комісія надала 129 дозволів на відключення централізованої мережі, однак не всі цим скористалися.

ДО ТЕМИ: Опалення у Франківську: відомо, які фірми постачатимуть тепло замість СТЕКу

Перший заступник міського голови Микола Вітенко пояснює, у деяких випадках, аби перевести будинок на автономне опалення, необхідно зробити ряд додаткових дороговартісних робіт.

Коли виготовили проєкт, він показав, що потрібно замінювати фасадний газопровід чи фасадний і підземний. Це є чималі витрати – пів мільйона гривень. Потрібно спочатку отримати дозвіл, після цього розробити необхідну проєктну документацію, зрозуміти ціну питання, узгодити з власниками квартир у будинку і тоді вже рухатись, – пояснив Микола Вітенко.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм